14.04.2023
Erivajadustega lapsed
Lasteaia eripära seisneb selles, et lasteaias töötab neli erirühma : kaks tasandusrühma, arendusrühm,pervasiivsete arenguhäiretega laste rühm. Lastel on võimalik saada tervist ja arengut toetavaid teenuseid lasteaiasiseselt, vajaduse korral koostatakse individuaalne õppekava. Oma töös järgib lasteaed järgmisi põhimõtteid: erivajadusega lastele võrdsed võimalused erivajadusega laste vanemate toetamine arendamise ja kasvatamise küsimustes erivajadusega lastele nende arenguks tingimuste loomine


Varane osaline keelekümblus
Keelekümblus on kakskeelset haridust rikastav õppevorm eesti keele kui teise keele paremaks omandamiseks. Keelekümblust rakendatakse Eestis riikliku programmina Haridus- ja Teadusministeeriumi rahastamisel ja toetusel. Keelekümbluse erisuste rakendamisvõimalus on sätestatud koolieelse lasteasutuse ja põhikooli riiklikes õppekavades. Eesmärgid: Tekitada lastes huvi eesti keele vastu ja tagada huvi säilimine, arendada suhtlusoskust, kaasata lastevanemaid neile asjakohast teavet andes,süvendada huvi keeleõpingute vastu. Võimaldada lastel […]


Lugupeetud lapsevanem!


Seoses miinimumpalga tõusuga (725 eurot) 1. jaanuarist 2023 tõuseb ka vanemate poolt tasumisele kuuluv osalustasu määr ühe lapse kohta, milleks on 36,25 eurot kuus.
Kohtla-Järve Linnavolikogu 24. septembri 2014 määrus nr 41 § 2
https://www.riigiteataja.ee/akt/402102014014?leiaKehtiv
Käskkiri 01-A Lapse osalustasu määra kinnitamine
LAK-õppe päev «Otsime kevadet»


Pilootprojekt „Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas”


Alates 2021.a. Projekti alusel töötavab 1 rühm Rukkilill Haridus- ja Teadusministeeriumi pilootprojekt“ Professionaalne eestikeelne rühmaõpetaja vene õppekeelega rühmas”. Iga päev korraldab õpetaja tegevusi eesti keeles koostöös venekeelste kolleegidega.
Pilootprojekt „Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas”
Selle projekti raames kolmandana õpetajana aiarühmas töötab eestikeele õpetaja, kes aitab mitte-eesti kodukeelega lastele omandada eesti keelt ja kultuuri kooliminekuks. Eestikeelse õpetaja korraldab vaatlusi, mängib, suhtleb lastega ainult eesti keeles. Kasutades lastega arusaadavaid võtteid (miimika, žestid, kehakeel, joonistamine, liikumine jne).
|